В ДЕТАЛЯХ

2018.08.14

Син Стуса, який співпрацював з Медведчуком, відмовився від співпраці з творцями фільму про свого батька

Віктор Медведчук був призначений адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році.

Picture

Син українського поета та політв'язня Василя Стуса – Дмитро – відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки. Про це він заявив у коментарі "Громадському".

Також Дмитро Стус додав, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.

"Приблизно рік тому, може менше, вони до мене звертались (для консультацій – ред.), я попросив сценарій, після прочитання сценарію я відмовився з ними співпрацювати, на цьому все.... Неприйнятний сценарій – ні з етичних міркувань, ні з естетичних", - сказав Дмитро Стус.

Він наголосив, що "ні до режисерів, ні до фільму його власне ставлення не змінить ніщо".

На питання, чи зміниться його ставлення до авторів фільму, якщо до стрічки провернуть сцени з Віктором Медведчуком, який був адвокатом Стуса, він також відповів негативно.

Відзначається, що син поета з самого початку створення фільму не підтримував згадування у кіно Медведчука.

"Люди від мого імені поширили купу заяв... Мене просили поговорити з ними про проблематику, ми домовились, що все не буде вириватись з контексту. Але наскільки мені розповідають мої друзі і моя дружина, все це порушено. А з людьми, які порушують свої обіцянки, я нічого не маю спільного", - сказав Дмитро Стус.

Він наголосив, що не буде говорити з творцями фільму, навіть якщо вони будуть звертатись до нього з проханням надати авторські права (як відомо, діти не мають авторських прав на біографію батьків. - Ред.).

Раніше стало відомо, що зі сценарію фільму про дисидента Василя Стуса, який має вийти на екрани у 2019 році, видалили всі згадки про Віктора Медведчука, який виступав "захисником" у процесі над поетом, хоча сам Стус від нього відмовився. 

Зі слів учасників знімального процесу, "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом". 

Фільм створює UM-GROUP Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Продюсер стрічки Артем Денисов підтвердив інформацію про видалення сцен зі стрічки, однак, за його словами, сцену з Медведчуком вирізали лише через питання хронометражу фільму. Інформацію про дзвінок від імені Медведчука Денисов назвав фейком.

Глава уряду Володимир Гройсман доручив очільникам Мінкульту та Держкіно "зробити все можливе", щоб у фільмі про Стуса історію було подано "чесно, повністю і без перекручувань".

11 серпня знімальна група фільму "Стус" оприлюднила повідомлення про те, що вирішила дозняти видалену раніше зі сценарію сцену суду за участі адвоката Стуса Віктора Медведчука.

У Медведчука пригрозили судом і забороною на демонстрацію фільму, якщо "Стус" вийде до прокату з недостовірною інформацією про лідера громадського руху "Український вибір" і кума президента РФ Віктора Медведчука. 

У Держкіно заявили, що влада не вказує, як знімати фільм про Стуса.

Раніше в соцмережах поширювалося відео, яке підтверджує співпрацю сина Стуса з "антиадвокатом" його батька Віктором Медведчуком.

Як повідомляв Рупор, режисер фільму Роман Бровко стверджує, що сцену з Медведчуком прибрали на прохання сина Стуса.

"Для сім'ї Стуса є дві болючі теми - суду і взаємин з дисиденткою Аллою Горською (є інформація, що В. Стус був закоханий у художницю. - Ред.). Обох тем Дмитро Стус попросив нас не торкатися. Між Медведчуком і Стусом-молодшим налагоджені відносини. У них були зустрічі і, можливо, спроби Віктора виправдати себе", - сказав режисер.

Фільм "Птах душі" ("Стус") розповідає про останні дні життя геніального українського поета-шістдесятника Василя Стуса і про його загадкову смерть у радянському таборі в ніч на 4 вересня 1985-го року.

У 1980 році Київський міський суд засудив В. Стуса до десяти років позбавлення волі і п'яти років заслання. Термін Стус відбував у колонії в Пермській області.

Український політик Віктор Медведчук був призначений адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році. Тоді Медведчуку було 26 років. Сам Стус протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. У виступі перед судом т. н. адвокат заявив, що всі злочини підсудного заслуговують покарання. Останній термін для хворого Стуса став убивчим. Саме сцена несправедливого радянського суду, коли адвокат Медведчук зайняв позицію звинувачення, повинна була увійти в фільм.

Больше новостей из этой рубрики

Читайте Также

все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ

Загрузка...