вологість:
тиск:
вітер:
25 июля 2025, пятница 08:15
Україну сколихнули нові гучні корупційні скандали, в епіцентрі яких опинилися Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та низка впливових осіб. Акценти робляться на фіктивному "продажу" державної компанії "Укрбуд" та спробах рейдерського захоплення Будинку Профспілок. Схоже, в цих схемах чітко простежується "російський слід" та інтереси відомих фігур, таких як Тимур Міндіч, а також грузинського олігарха та родини Катамадзе. Про це пише 24 Канал.
Київська бізнес-спільнота оговтується від шокуючої новини: державний будівельний гігант "Укрбуд" був "проданий" на фіктивному аукціоні за сумнівну суму у 805 мільйонів гривень та 1 гривню. Переможцем "торгів" стала компанія "Петро Ойл Енд Кемікалс", що, за даними блогера Сергія Наумовича, є офшорною прокладкою грузинського олігарха Бежуашвілі, який, як стверджується, контролює енергетику Грузії на російські гроші та "фронтить" російські активи в регіоні.
"Петро Ойл Енд Кемікалс" – це кіпрський офшор, який, у свою чергу, належить офшору з Маршаллових островів. Статутний капітал української дочірньої компанії "переможця" становить смішну 1 тисячу гривень, що вже викликає серйозні питання щодо її реальних можливостей.
Керує українською дочкою "Петро Ойл Енд Кемікалс" Іраклій Катамадзе – протеже олігарха Бежуашвілі та, як стверджується, "тричі мажор митник", чия кар'єра, за словами Наумовича, є виключно заслугою його батька, Грігола Катамадзе. Саме Грігол Катамадзе, за інформацією блогера, і запустив "сімейний підряд" у керівництві "Петро Ойл". Більш того, Грігол Катамадзе нині обіймає впливову посаду в скандально відомій АРМА, маючи доступ до закритої інформації.
"Чи не тому в усіх трьох фазах торгів по "Укрбуду" Катамадзе-син давав від "Ойла" ціну чітко на 1 тисячу грн більше?" – припускає Сергій Наумович. Він також зазначає, що за цією схемою чітко простежуються "вушка Міндіча", натякаючи на його можливу причетність до лобіювання цієї сумнівної оборудки. Згадується також і причетність до "космонавтів" Черновецького, які, як стверджується, допомогли Бежуашвілі прибрати до рук завод "Індар" та легалізувати російські гроші через нерухомість у Києві та Москві.
У той час як країна обговорює сумнівний "продаж" Укрбуду, в самому серці Києва розгортається інша драма, що межує з рейдерським захопленням. Будинок Профспілок на Майдані Незалежності, що є символом української державності та місцем роботи для ветеранів, військових та громадських організацій, став об'єктом незаконного втручання з боку представників АРМА.
За інформацією з Telegram-каналів, АРМА вже два тижні перебуває у приміщенні всупереч закону, вигнавши з робочих місць Профспілку військових ЗСУ та інші спілки. "Керівники ФПУ закликають до конструктивного діалогу - а АРМА шле у відповідь на військових своїх дворових тітушок", – йдеться в повідомленні.
Вчора ситуація досягла апогею, коли біля Будинку Профспілок зібралися близько тисячі мітингувальників – ветерани, представники профспілок та громадськості, висловлюючи рішучий протест проти свавілля АРМА. Ветерани обурені: "Ми воюємо на фронті – а в тилу держава забирає нашу землю і право на голос!"
Лідер Федерації профспілок України Володимир Саєнко, відомий як захисник інтересів трудящих, закликав до конструктивного діалогу: "Потрібний конструктивний діалог з людьми!! Ні рейдерству і мародерству!" Він наголошує на необхідності захисту прав профспілок та припинення незаконних дій.
Мітингувальники дали владі ультиматум до 24 червня, попередивши, що у разі відсутності рішення протест стане ще масштабнішим. Ветерани вимагають, щоб АРМА очолив військовий, підкреслюючи необхідність прозорості та відповідальності в діяльності цієї організації.
Обидва скандали – з "Укрбудом" та Будинком Профспілок – висвітлюють АРМА як епіцентр корупційних схем. Лише за три дні, як зазначають джерела, АРМА стала фігурантом п'яти гучних "справ", кожна з яких "тягне" на 8 років ув'язнення. "АРМА та її куратори Міндіч / Стефанішина з їхньою "екосферою" нахабних ділянок у топах скандалів тижня", – йдеться в одному з повідомлень, натякаючи на можливий вплив вищих посадових осіб на діяльність Агентства.
Ситуація викликає глибоку стурбованість у суспільстві, ставлячи під сумнів ефективність роботи правоохоронних органів та Стокорупційних інституцій. Суспільство чекає на рішучу реакцію з боку вищого керівництва держави, СБУ, БЕБ та Фонду держмайна. "В країні ще є СБУ? Чи Міндіч вже 'порішав' з «конторою» хто тепер кому буде "укрбудіть"?" – запитує блогер Сергій Наумович, підкреслюючи масштаб проблеми та необхідність невідкладного розслідування.