ТОЛЬКО ЧТО

2024.06.11

До України влітку надійде €3,4 млрд допомоги, зокрема і прибутки від заморожених активів рф

Євросоюз влітку передасть нову фінансову допомогу для України.

Про це сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на церемонії відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 в Берліні.

Так, у липні стануть доступні 1,5 мільярда надходжень від заморожених рашистських активів. З цієї суми 10% підуть на реконструкцію та відновлення, «великий відсоток» — на захист.

Цього тижня на зустрічі «Великої сімки» також будуть обговорювати, як Україна може отримати більший зиск та користь від заморожених рашистських активів.

Окрім того, у червні надійде 1,9 млрд євро в межах програми Ukraine Facility. Нагадаємо, ця програма передбачає надання Україні 50 мільярдів євро впродовж 2024–2027 років. З цієї суми 39 мільярдів євро спрямують до держбюджету для посилення макрофінансової стабільності. Решта — спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, покриття відсотків за кредитами тощо.

11 червня в межах конференції в Берліні також буде підписана угода на 1,5 мільярда євро з партнерськими банками, щоб заохотити інвестиції в Україну від приватного сектору. Урсула фон дер Ляєн оголосила, що банки-партнери зможуть подавати заявки на бюджетну підтримку з ЄС, якщо вони активно інвестуватимуть в Україну.

Больше новостей из этой рубрики
все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ