ТОЛЬКО ЧТО

2024.06.10

ФРН не збирається спонукати біженців з України до повернення додому

Берлін не тиснутиме на українських біженців, щоб ті поверталися назад до держави, – це має бути самостійним рішенням людей.

Про це в інтерв’ю корпоративній редакції німецьких медіа RND заявила міністерка розвитку у федеральному уряді країни Свен Шульце.

За словами журналістів, Україна шукає кваліфікованих працівників у державі, яких наразі не вистачає. Натомість у Німеччині проживають чимало працездатних українців, які живуть на кошти, що для них виділяє Берлін.

На цьому тлі у німецької міністерки запитали, чи будуть в її країні заохочувати українських біженців повертатися додому.

Шульце відповіла, що Німеччина не хоче тиснути на українців, аби вони поверталися.

“Щоб було зрозуміло: Українці, які знайшли у нас притулок, самі вирішують, чи хочуть вони повернутися на батьківщину і коли”, – сказала вона.

За її словами, Німеччина не чинитиме тиску на українців та не виплачуватиме жодних грошових бонусів за це.

Шульце погодилась зі словами журналістів про те, що в Україні є брак робочої сили, й сказала, що розв’язанням цієї проблеми могло б бути повернення до країни біженців із Європи, які там здобули якусь робочу кваліфікацію.

Проте вона зауважила, що проблема тут полягає в тому, що європейські кваліфікації не визнаються в Україні.

Це одна з тем, яку в Німеччині хочуть розглянути 11-12 червня на конференції з питань відновлення України із новим експертним альянсом з реконструкції, додала міністерка.

Як повідомлялося наприкінці 2023 року, Фінляндія та Чехія виплачуватимуть грошову допомогу українським біженцям за повернення додому – в Україну, але за певних умов, якщо у першій – потрібно не вимагати надання притулку, то у другій – заборонено повертатись до Чехії більше одного разу.

Больше новостей из этой рубрики
все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ