ТОЛЬКО ЧТО

2024.04.02

Колишнього радника ОП підозрюють у привласненні коштів “Укрзалізниці”

Спеціалізована антикорупційна прокуратурата та Національне антикорупційне бюро викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України

Про це повідомили САП і  НАБУ.

За даними слідства, організовану групу створили ще у 2021 році, щоб контролювати кошти АТ “Укрзалізниця”.

Впродовж червня – грудня 2022 року організатор схеми через підконтрольних службових осіб “Укрзалізниці” забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів.

“Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист “Щодо загроз державній безпеці. При цьому керівник ОГ умисно проігнорував громадянство контролера компанії, яка “виграла” тендер, та його зв’язки з РФ”, –  зазначили у САП.

Встановлено, що самі трансформатори закуповувались через фірму-прокладку у виробника, яким частково володіли юридичні особи з Московії, та перепродавались УЗ за вдвічі завищеною ціною.

Як наслідок, “Укрзалізниця” зазнала збитків на суму 94,8 мільйона гривень, якими заволоділи учасники злочину. У НАБУ зазначили, що завдяки діям детективів та прокурорів суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

За даними джерел LB.ua, йдеться про Артема Шила, який у 2022 став заступником Департаменту захисту національної державності СБУ. Інформацію про те, що це саме Шило, підтвердили і співрозмовники журналіста-розслідувача Юрія Ніколова.

Шило був звільнений з посади керівника головного управління контррозвідувального захисту обʼєктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму СБУ в березні. Про це писало видання Forbes із посиланням на три джерела.

З 2012 Артем Шило працював у СБУ. Спершу – в Харкові, а з 2016 – у Києві, в департаменті з протидії кіберзлочинам. Однак у медіа цей департамент нерідко пов’язували з тиском на бізнес.

У 2021 Шило з СБУ “вилетів”, і, за даними медіа, саме після цього став позаштатним радником в ОПУ. У серпні 2022 Артем повернувся до СБУ і одразу очолив новостворене Головне управління контррозвідувального захисту об’єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму. Скорочено – головне управління “І”.

Був фігурантом розслідувань про статки його родини. Шилу закидали зв’язки з російським гральним бізнесом, потім – пов’язували зі впливом на УЗ, а потім – із Олегом Татаровим, який все ще є заступником голови Офісу президента, писали “Наші гроші”.

Больше новостей из этой рубрики

Читайте Также

все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ