ТОЛЬКО ЧТО

2023.09.21

Бомбосховища для студентів: керівництво КНУ імені Тараса Шевченка підозрюють у корупції

Нацполіція перевіряє інформацію СБУ про розкрадання коштів керівництвом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка під час проведення ремонтних робіт у бомбосховищах студентських гуртожитків.

Про це повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело у Національній поліції.

Зазначається, що за матеріалами СБУ в серпні 2023 року Нацполіцією зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах або в умовах воєнного чи надзвичайного стану”. Зазначена стаття містить санкцію у вигляді позбавлення волі від п’яти до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Водночас, за словами співрозмовника агентства, у межах кримінального провадження 1 вересня 2023 року Національна поліція спільно з СБУ провели огляди бомбосховищ у студентських гуртожитках №14 і 23, під час яких експерти зафіксували порушення, що, за попередніми висновками, завдає збитків державі на суму від 1 до 2 млн грн.

Окрім того, зазначив він, на закупівлю матеріалів і проведення ремонтних робіт КНУ ім. Т. Шевченка підписав договори з приватними підприємцями, які мають ознаки зв’язку з керівництвом університету.

У виданні нагадують, що Національна поліція також продовжує слідство в межах іншого кримінального провадження, зареєстрованого в січні 2023 року, де перевіряються обставини закупівлі КНУ ім. Т. Шевченка генераторів у наближених до керівництва університету приватних підприємців за завищеними цінами.

“Тут також збитки державі за експертними висновками перевищують 1 млн грн. У рамках кримінальних проваджень тривають експертизи та проводяться допити свідків”, – зауважив співрозмовник агентства.

Больше новостей из этой рубрики

Читайте Также

все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ