ТОЛЬКО ЧТО

2023.07.03

В Україні стартував другий етап підготовки пілотів БПЛА: експерти розповіли який тип дронів найефективніший

Picture

Друга світова була війною моторів, сьогодні війна дронів. Дрони розвідують, скидають вибухівку та вражають цілі. Українці перші почали масово застосовувати цивільні дрони на війні. Саме дрони вже вирішують результат битви! Ми спробували розібратись який тип дронів найефективніший з економічної та тактичної точок зору та звернулись в Global Drone Academy. Керівник навчального центру підготовки військових пілотів Векленко Антон розповів про стан справ:

«Дрони класифікуються як цивільні та військові. Цивільні, всім відомі Мавіки, це дрони-розвідники тактичного рівня. Мавік 3 коштує біля 3000 у.е. та ефективно виконує розвідку на тактичному рівні до 7 км. Існує багато відео, як скидають вибухівку з цих дронів, іноді досить успішно. Недоліком є низька захищеність від засобів РЕБ, бракує кваліфікованих пілотів. Сьогодні втрачається десятки Мавіків на день. Щоб зменшити ці втрати, вже більше року ми навчаємо пілотів аеророзвідників. Це п’ятиденний інтенсивний курс. 

Безпілотники літакового типу – в більшості випадків саме військові розробки. Ці «пташки» успішно розвідують цілі в глибині тилу противника та стійкі до ворожих РЕБ, навіть до 1000 км. дальність польоту. Вони здатні уражувати цілі скиданням вибухівки або ударним методом – камікадзе. Вартість таких пташок може досягати 100 000 у.е., що робить їх не дуже масовими на фронті. Підготовка команди може тривати місяці. Ми проводимо підготовку пілотів та операторів БПАК літакового типу. За два тижні хлопці опановують керування, налаштування та автоматизацію польотів. 

Ударні FPV дрони – камікадзе. Маленькі, непомітні, дуже маневрені та смертоносні. Дрон вартістю 500 у.е. може легко знищити танк вартістю мільйони доларів. Дуже прості у виробництві та експлуатації та ефективно проходять ворожий РЕБ. Керування такими дронами потребує особливих навичок як швидкість реакції та просторове мислення. За два тижні ми навчаємо близько 20 пілотів FPV дронів – камікадзе. Це інтенсивна підготовка з заняттями на симуляторах та практичними польотами на полігонах. Без перебільшення сьогодні FPV дрони вирішують хід битви. Рій цих «пташок» знищує колону техніки за хвилини, а вартість нікчемно мала у порівнянні зі шкодою ворогу..

Сучасна війна потребує дронів, а перемога досвідчених пілотів. Тому зараз шість днів на тиждень ми навчаємо військових бути професійними пілотами дронів та берегти себе, захищаючи Україну. Вже навчено більше 2 000 пілотів. Global Drone Academy приймає активну участь в проекті Армія дронів та запрошує всіх бажаючих на навчання.»

Як повідомив Михайло Федорів, з липня стартує другий етап програми з підготовки військових пілотів БПЛА з аеророзвідки, FPV дронів та БПЛА літакового типу.

 

Больше новостей из этой рубрики

Читайте Также

все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ