вологість:
тиск:
вітер:
Бахмут Донецької області залишається епіцентром бойових дій у війні РФ проти України, окупанти налаштовані вийти на адмінкордони Донецької області.
Про це в етері телемаратону розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
25 лютого українські підрозділи, які утримують Бахмут і підступи до нього, відвідав командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.
“У Бахмуті він фактично все місто проїхав, був у штабі. Завдання було, по-перше, зрозуміти ситуацію, обставини, які в даному випадку можуть заважати обороні або, навпаки, які б покращили оборону, – повідомила Маляр. – Там прямо на місці були ухвалені певні рішення. Це і рішення про переміщення додаткових підрозділів, і певні рішення, які не можна озвучувати”.
Заступниця міністра оборони зазначила, що в районі Бахмута окупанти зібрали як професійних військових, так і численні підрозділи ПВК “Вагнер”.
“Сьогодні… ми відкрито говоримо, що там триває наступ ворога, він триває десь із початку січня. Ворог активізував свої сили… Попри те, що там дуже серйозні бої, гарячі, запеклі… що ворог там сильний і в чисельності переважає, на жаль, але втрати у ворога дуже високі – значно вищі за наші. Наші підрозділи знищують… до 80% заведених підрозділів ПВК “Вагнер”, – наголосила Маляр.
За її словами, окупанти не відмовляються від мети окупувати всю територію України, але почали діяти по регіонах.
“Наступ відбувається на сході по декількох напрямках. І найгарячіший – це бахмутський зараз”, – зазначила Маляр.
Нагадаємо, командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський розповів, що ситуація у районі Бахмута Донецької області вкрай напружена: ворог кинув у наступ найбільш підготовлені штурмові загони “Вагнера”.
Як повідомив 27 лютого речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, Бахмут залишається епіцентром удару російських окупантів, де вони намагаються прорвати оборону.
Тим часом на Вугледарському напрямку ворог знизив свою активність: це пов’язано як з погодними умовами, які не дозволяють рухатись техніці, так і з масовою відмовою окупантів йти у наступ.
Вранці 24 лютого рашистська Московщина розпочала повномасштабну війну проти України.
По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі було завдано ракетних ударів, а війська московитів перейшли кордон під Харковом, Києвом, Херсоном, Черніговом і Сумами.
ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави піднято по тривозі. Кацапи розпочали інтенсивний обстріл підрозділів ЗСУ, українська армія дає відсіч російським військам.
В екстреному режимі працює Рада національної безпеки та оборони. Введено військовий стан. Україна офіційно направила позов проти Московії до Міжнародного суду ООН у Гаазі.
Під час війни рашисти обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури України, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Також рашисти влаштовують геноцид українців у захоплених населених пунктах та масово ґвалтують жінок та дітей.
Веніамін Цвєтков