ТОЛЬКО ЧТО

2023.01.02

Росія продовжуватиме вчиняти нелюдські злочини та жахливе насильство - науковець

Picture

Віктимізація лиходіїв - тема, досить помітна в російській літературі. Цікаво, що вони стають жертвами зовнішніх сил, які їм не підвладні. Ця модель є досить помітною в сучасній російській політиці, яку палко підтримує Путін: невинну Росію атакують Захід, НАТО та чужі ідеології, і, як наслідок, Росія вважає, що вона повинна захищатися.

Про це пише в своїй статті для онлайн-газети "ПолітАрена" науковець Наталія Шпилова-Саїд.

Росія, однак, на думку науковця, яка працює в університетах США, майстерно маскує власну агресію: жорстоке вторгнення в Україну подається як «визволення» українців від «нацистського режиму»; депортація дорослих і дітей з окупованих Росією територій в Україні рекламується як жест турботи; знищення української культури пояснюється захистом Росії, російської культури та мови.

А що говорять про масові вбивства українців? За словами Путіна, Росія покращує світ: ідеї, які Достоєвський передає через Раскольникова.

24 лютого 2022 року Росія впала в прірву, а Путін і його поплічники ввели в оману свій власний народ і міжнародне співтовариство, поширюючи суворі неправдиві звинувачення, намагаючись переконати світ і маніпулювати ним, що Росія є жертвою — і знову злочинці маскуються як невинні, жертви, рятівники.

Підкріплена пам’яттю про минуле, військова психіка сучасних російських військ не помічає пам’яті про злочини проти людяності, скоєні раніше. Світ, який мав винести уроки з жахливих катастроф ХХ століття, продовжує бути шокований варварством російських солдатів.

Росія має давні авторитарні тенденції та шовіністичні настрої, що ведуть до культурного та територіальної експансіонізму. Почуття переваги Росії, яке прикриває її комплекс меншовартості, продовжує підтримувати прагнення змусити сусідні суверенні країни — Україну, Молдову, Грузію, Білорусь — поринути в світ минулого, в якому спадщина Російської імперії, а також Радянського Союзу, домінує і диктує сьогодення.

І щоб задовольнити цю ненажерливу амбіцію, Росія знову і знову доводила, що вона продовжуватиме вчиняти нелюдські злочини та жахливе насильство будь-якою ціною заради досягнення своїх цілей у природі «завуальованої» жертви.

Переклав Веніамін Цвєтков

Больше новостей из этой рубрики
все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ