ТОЛЬКО ЧТО

2021.07.15

Єврокомісія притягне до суду націоналістичні уряди Угорщини та Польщі за порушення прав людини

Picture

Європейська комісія в четвер, 15 липня, розпочала процес притягнення Угорщини та Польщі до відповідальності за порушення прав людини. Йдеться про рішення урядів цих країн, спрямовані на дискримінацію спільноти ЛГБТ+.

Про це повідомила пресслужба Європейської комісії.

Єврокомісія звинувачує Польщу та Угорщину в порушенні статті 2 Договору про ЄС, де закріплені ключові цінності об’єднання — зокрема рівність і повага до гідності й прав людини.

На думку ЄК, Угорщина порушила згадану статтю ухваленням закону про заборону «пропаганди гомосексуальності й трансгендерності» серед дітей (більше про нього тут), а також забороною дитячої книги «Країна див для всіх», частина персонажів якої є представниками ЛГБТ+.

В Угорщині протягом останніх років послідовно обмежують права ЛГБТ+. У грудні 2020 року парламент країни вніс поправки до конституції й фактично заборонив гомосексуальним парам усиновлювати дітей. Ще раніше в країні заборонили юридично змінювати стать.

Як повідомляв "Рупор", відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.

Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.

"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Отож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, які насправді є спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття, ми, як правило, промовчимо. Тому що або мало знаємо в Києві про предмет розмови, або йдемо назирці за «поверховими націоналістами», яким від самого слова НАТО і перешкод, які мадярські політики-сегреганти вигадують, забиває дух".

Підготував Василь Сподаренко

Больше новостей из этой рубрики
все новости из этой рубрики

Маразмарий

СТЕНКА НА СТЕНКУ