вологість:
тиск:
вітер:
Уряд Білорусі опублікував перелік українських товарів, які потрапили під індивідуальне ліцензування для імпорту. Цей режим діятиме протягом шести місяців.
Відповідна постанова опублікована на білоруському національному правовому інтернет-порталі.
Основна частина документу набирає чинності через 10 днів після офіційного опублікування і діятиме пів року. У ньому зазначено, що імпорт в Білорусь окремих видів товарів, що походять з України, здійснюється за разовими ліцензіями. Видавати такі ліцензії уповноважене Міністерство антимонопольного регулювання і торгівлі Білорусі за погодженням з державними органами та іншими організаціями.
Під обмеження потрапили такі товари:
Водночас у МЗС Білорусі заявили, що готові до переговорів з Україною та "готові повернути в повному обсязі режим вільної торгівлі", але за умови, що Україна перегляне заходи щодо продукції білоруської сторони, які "спрямовані на обмеження конкуренції з боку білоруських виробників".
Торговий представник України Тарас Качка заявив, що дії білоруської сторони є необґрунтованими та дискримінаційними, бо режим індивідуального ліцензування означає "ручне управління ввезенням української продукції до Білорусі". За його словами, наразі Кабмін проводить консультації з виробниками щодо усунення негативних наслідків дій уряду Білорусі.
Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт кількох видів українських товарів.
Раніше Кабінет міністрів підтримав заборону для білоруських літаків входити в повітряний простір України.
23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair з Афін до Вільнюса. Літак екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування. У Ryanair це назвали "актом повітряного піратства". Разом із Протасевичем затримали його дівчину – росіянку Софію Сапегу.