Проти “Депутатського контролю” розгорнули масштабну інформаційну кампанію у ЗМІ. Ряд інтернет-видань розмістили 6 березня новини, націлені проти керівника Секретаріату МДО “Депутатський контроль” Вадима Руденка.
“Сьогодні нікому невідоме “PR-агентство” запропонувало нам розмістити матеріал про чергового “шатуна”. Порція #зради була присвячена керівнику міжфракційного депутатського об’єднання “Депутатський контроль” Вадиму Руденку. Схоже, “стратеги”, які ведуть провідні інформвійни на внутрішньополітичному ринку, відчувають вже не просто дефіцит ідей, а увійшли в період прогресуючого маразму. Як стверджують невідомі автори “публікації”, – злочинна група “Депутатського контролю” вербує своїх колег по парламенту, схиляючи їх за допомогою хабарів голосувати за різну законодавчу муть в інтересах … ні, навіть не Путіна, а загадкових ГО “Донбаське земляцтво Києва” і “Народна експертна рада”. Це такий новий вид політичного лобізму. Мабуть, для здобуття “Шнобелівської премії“, – повідомило 6 березня інтернет-видання Комментатор, викриваючи схему поширення новин проти Депконтролю.
Нова порція джинси проти Депконтролю спливла рівно через два тижня від власне головного інфоприводу: заяви СБУ викриття групи осіб, які нібито готували різні заходи щодо дестабілізації ситуації в Україні.
У рамках цієї справи 20 лютого, у офісі Депконтролю співробітники ГПУ і СБУ провели безпідставні обшуки. Зокрема, в ухвалі йшлося про діяльність колишнього співробітника ГО “Депутатський контроль” Ю. Житомирського, який був звільнений на початку липня 2016 року. А сам Вадим Руденко згадувався лише на початку тексту ухвали і вона фактично не мала до нього ніякого відношення. Таким чином, описані в ухвалі суду події не мали жодного стосунку саме до Депконтролю. І ніяких підозр ні Вадиму Руденку, ні іншим членам МДО, не було оголошено.
Окрім того, співробітники офісу “Депутатського контролю” добровільно надали можливість слідчим обшукувати офіс та техніку, хоча могли скористатися депутатською недоторканістю. У результаті, робота нашого офісу і “гарячої лінії” Депконтролю була заблокована. При цьому, за фактом провадження нічого не було знайдено, всі питання від прокуратури зняті. Зараз робота Депконтролю повністю відновлена і ми змогли повернуться до роботи “гарячої лінії” та реагувати на порушення прав громадян.
Залишається відкритим велике питання: чому саме зараз з’явилися публікації на цю тему у зовсім іншому ключі? Ряд ЗМІ в один і той же час, з майже однаковим заголовком, текстом, без коментарів іншої сторони та посилання на першоджерело згадують про Вадима Руденка. У той же час, уже ні слова не сказано ні про Юрія Житомирського, ні про справжнє підґрунтя цієї справи.
Для нас є очевидним те, що це політичне замовлення з метою очорнити потенційного суперника. Адже Депконтроль останнім часом сприймається як окрема сила у політичному просторі.
“Депутатський контроль” об’єднав молодих, чесних і принципових політиків, які два роки не боялися заявляти про корупцію у вищих ешелонах влади. Членами МДО були виявлені факти зловживань та корупції на мільйони гривень. У Депконтролі перевіряли діяльність глави НБУ Валерії Гонтаревої та вимагали її відставки, заявляли про масштабні корупційні схеми в НАК “Нафтогаз” під керівництвом Коболєва та ПАТ “Укргазвидобування“, який очолює Прохоренко, викривали корупційні махінації контрабандиста Вадима Альперіна.
Список викритих корупційних справ великий. Не дивно, що проти членів Депконтролю знову посилився тиск. Ми вдячні виданням, які відмовилися публікувати чорний PR, і навіть написали про це. Водночас, вимагаємо від ЗМІ, які поширили замовні матеріали, або бездумно їх розтиражували, спростувати недостовірну інформацію та подати позицію “Депутатського контролю”.